fbpx

Mesajımız Rab İsa Mesih

Rabbimiz İsa Mesih’in günahlarımız için çarmıha gerildiğini ve gerekçemiz için dirildiğini duyuruyoruz. Birçoğu için aptallıktır, diğerlerine göre bu bir caziptir, ancak Hristiyanlar için İsa Mesih Tanrı’nın gücü ve Tanrı’nın bilgeliğidir. Dünyanın tüm kelimeleri Rab’bi tarif edemez ya da açıklayamaz. Rab İsa Mesih, insanlığın bu hayatta ve sonsuzluk içinde sahip olmak[…]

Rabbimiz İsa Mesih’in günahlarımız için çarmıha gerildiğini ve gerekçemiz için dirildiğini duyuruyoruz. Birçoğu için aptallıktır, diğerlerine göre bu bir caziptir, ancak Hristiyanlar için İsa Mesih Tanrı’nın gücü ve Tanrı’nın bilgeliğidir.

Dünyanın tüm kelimeleri Rab’bi tarif edemez ya da açıklayamaz. Rab İsa Mesih, insanlığın bu hayatta ve sonsuzluk içinde sahip olmak istediği ve alması gereken tüm iyiliği ve her şeyi ortaya çıkarır. Onun doğallığı ve otantik insanlığı O’nu her birimize çok yaklaştırıyor. İsa ve O’nun insanlar arasında gelişine baktığımızda, O’nun bizimle tam olarak nasıl özdeşleştiğini ve dolayısıyla bizi anladığını ve sevgisinin tamamen doğru olduğunu görüyoruz. Mesih’te bir insanın sahip olabileceği mükemmel dolgunluğu buluruz. O olmak için yaratılmış olduğumuz her şey! Ona inandığımızda ve O’nu takip etmeyi seçtiğimizde, bir gün O’nun lütfuyla Ona yaklaştığımızı göreceğiz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tüm hakları Hristiyan Türk Halkı'na aittir ©2022